Blogi

MESILASTE MÜÜK

Erinevad võimalused mesilaspere ostuks
Kui soetada endale mesilased siis on enamasti 3 võimalust: a. Osta kevadine mesilaspere, b. Osta suvine mesilaspere ja c. Osta kevadine või suvine pakettpere. Vaatame korra üle iga variandi plussid ja miinused.
Kevadine mesilaspere. Soetada kevadine mesilaspere on ainus võimalus kui soovida juba samal sügisel perelt saaki saada. Heal korjemaal toodavad mesilased pere ostuhinna sügiseks tagasi. Puudub käesoleva aasta talvitumisrisk ja tehtud on lestatõrje. Kevadise pere hind on kõige kallim, samas saab Pria toetuse.
Suvine mesilaspere. Suvise mesilaspere hind on soodsam, tehtud on lestatõrje aga esimesel aastal pere mett ei tooda.
Pakettpere. Pakettpere hind on soodne aga eriti algajal mesinikul on temaga raske toimetada. Arvestama peab juurde raamide kulu ja ajakulu. Ülesehitatud raamide puhul läheb minimaalselt 21 päeva haudme koorumiseni, ülesehitamata raamide puhul kuni kuu. Meie tingimustes tähendab see seda, et kevadine pakettpere esimesel aastal mett ei tooda. Pakettpere ost suvel on mõistlikum kuna sügiseni on vähem aega ja tööd.
Loe lisaks

JÕULUD

Ilusaid jõulupühi ja kohtumiseni uuel aastal !
Loe lisaks

SUVISED MESILASPERED

Suvised mesilaspered ja Buckfasti mesilasemad
Buckfasti mesilasemad on koorumas esimesel juunil. Arvestama peab vähemalt 3-4 nädalase arenguperioodiga enne kui esimesed pered müügikõlbulikuks saavad. Palju sõltub ka õhutemperatuurist, nektari olemasolust ja korje suurusest. Head tellimist !
Loe lisaks

Kevadiste mesilasperede müük

Tuleb eneselegi kerge üllatusega tõdeda, et kevadiste mesilasperede müük on paraku selleks aastaks lõppenud. Lõpp tuli väga kiirelt. Eksisteerib teoreetiline võimalus, et mõnest tellimusest loobutakse kuid seda juhtub harva. Edaspidi saame broneerida suviseid Buckfasti mesilasperesid. Lubame järgmiseks kevadeks toota rohkem !
Loe lisaks

TALVINE AEG

Tarudes tuled eredalt põlemas. Energiahinnad on teatavasti kallid. Võib nii öelda, et kütmisel on elu hind.
Loe lisaks

Eesti raamil pered

Eesti raamil pered on broneeritud
Tuleb tõdeda, et eesti raamil pered on  minev kaup. Tänase seisuga on kõik esimese partii pered broneeritud. Järgmiseks, 2020 hooajaks vaja lisa.
Loe lisaks

2019 AASTA UUDIS

Eesti raamil pered
2019 aasta kevadel on lisaks  tavapärasele toodangule saadaval ka 20 eesti raamil peret. Ostjale on mugavam saada kohe pere õigel raamil ja mitte hakate peresid ühelt raamitüübilt teisele meelitama.
Esimesed pered on juba broneeritud !
Loe lisaks

MESINDUSAASTA KOKKUVÕTE

Mesindusaasta 2018 hakkab lõppema
Kindlasti on tööd kuni hilise sügiseni või kuniks ilm lubab kuid lõpp siiski paistab. Mida aasta kohta öelda, kahtlemata oli Beeline jaoks tegemist päris keerulise aastaga. Talvest kenasti läbi tulnud pered sattusid kevadel hätta sügisel korjatud kanarbikumeega ja see lõppes paljudele peredele halvasti. Uute perede tegemiseks oli samuti suhteliselt keeruline aasta mida mõjutasid kevadest räsitud pered, hilinenud emade tarne ja suvised haudmepausid. Söötmise alguseks olid siiski pea kõik emad paarunud ja hoogsalt munemas. Seega elu läheb edasi !
Loe lisaks

SUVISTE MESILASPEREDE JA EMADE MÜÜK

Suvised mesilaspered ning emad
Esimesed idupered on asunud ennast üles ehitama. Loodetavasti ilmad jäävad kenaks ja korje jätkub ning pered on juulikuus müügikõlbulikud. Ka 2018.a. Buckfast tõugu mesilasemad on koorunud. Hinda ja müügiinfot vaata "tellimine" lehelt.
Loe lisaks

Mesilasperede müük

Mesilasperede müük 2018.aastal
Vaatamata asjaolule, et Beeline-l on kevadisi peresid rohkem kui kunagi varem, tuleb tõdeda, et 2018.a. kevadine müük on praktiliselt lõppenud. Jäänud on veel kerge puhvervaru. Täname aktiivseid kliente ! Kes kevadel ei jõua, saab kindlasti suvel peresid osta. Suvine kogus on piiramatu. Lisaks plaanime 2019.a. kevadist kogust suurendada.
Loe lisaks

Jõuluootus

2017 mesilaspered ootel. Häid pühi, head aasta lõppu ja veelgi paremat tuleval aastal
Loe lisaks

SUVINE PEREDE MÜÜK

Mesilasperede suvine müük on alanud
Kogused ei ole piiratud, peresid müüme kuni söötmise alguseni
Loe lisaks

MESILASEMAD

Paarunud mesilasemade müük on lõppenud
Seoses ebasoodsate tingimustega on paarunud emade müük lõpetatud. Paarumata emasid pakume edasi ja siin on tähtajad lühikesed.
Loe lisaks

MESILASEMAD

Mesilasemade müük
Paarumata mesilasemad on põhiliselt kas kollasest või kollasest-rohelisest liinist. Paarunud mesilasemasid on oodata alates 21-st juunist, kollane-roheline liin
Loe lisaks

PEREDE KEVADINE MÜÜK 2017

2017.a. kevadiste mesilasperede müük on lõppenud.
Ootame sooja ilma, et kõik mesilaspered saaks kontrollitud ja seejärel alustame perede tarnimist.
Loe lisaks

PEREDE KEVADINE MÜÜK 2017.

Talvitumise lõpp täies hoos, 2% peredest tundub olevat hauet. Tänase seisuga on Beeline OÜ-l järgi veel 30 müügiperet. Kiirustage !
Loe lisaks

2017.a. Kevadine Müük

2017.a. kevadiste mesilasperede tellimine on alanud
Kevadiste Buckfast mesilasperede tellimine aastaks 2017 on suure hooga käima läinud. Tänase seisuga on vabad veel umbes 100 pere. Soovitame tellimus kohe ära vormistada. Vastame kiirelt ja veebruari lõpus anname jooksvat infot asjade käigust ja perede talvitumisest. Mesilasperede üleandmine sõltub ilmast aga üldjuhul on õige aeg maikuu algus.
Loe lisaks

2016.a. paarumata emade müügi lõpp

Paarumata Buckfast tõugu mesilasemade pakkumine lõppenud
Tänase seisuga on selge, et rohkem Buckfast tõugu mesilasemasid 2016.a. ei kooru. Eestimaa suvi on lühike, kohtume järgmisel aastal. Mesilasperesid saab osta kuni söötmise alguseni, orienteeruvalt veel paari nädala jooksul.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Müüdud perede üleandmine
Müüdud pered toimetame ostjateni aprilli viimasel nädalal. Samal ajal saab pered kätte ka mesilas.
Loe lisaks

MESILASPEREDE MÜÜK

Registreeruge huviliseks !
Kuigi käesoleva aasta kevadine maht on Beeline OÜ-l väljamüüdud, kutsume üles kõiki peredest huvitatud mesinikke saatma meile läbi tellimuse vormi enda kontaktandmed. Järgmisel aastal on mesilal müüdavate perede arv suurem ja kõik kelle kontaktandmed meil olemas, saavad infokirjaga ülevaate mesila seisust ning müügis olevate perede arvust. Infokiri võimaldab Teil õigel ajal perede olemasolust teada saada ning ostu planeerida.
Loe lisaks

MESILASTE MÜÜK

Mesilasperede müügi hetkeseisu uudis
Tänase ehk esimese märtsi seisuga jääb vaid tõdeda, et ettemakse ja perede broneeringuid on tehtud 100% ulatuses arvatavast mesilasperede müügi kogusest. Kuna kõik broneeringud tavaliselt ei realiseeru siis uusi huvilisi kindlasti registreerime aga perede olemasolu enam tagada kahjuks ei saa. Kui ilmastik ja muud välised jõud on olnud mesila suhtes soosivad siis võib müüki tulla ka mõned lisapered. Mesindajad on tõeliselt aktiivne rahvas, kindlasti lubame järgmiseks aastaks oma mesilat suurendada, et võimalikult palju kõikide soove täita.
Loe lisaks

Mesilasperede müük

2016.a. kevadise müügi hetkeseis
Siiani on müük kulgenud aktiivselt vaatamata faktile, et talvekahjude  hindamine on alles ees. Hetkel on broneeritud ja osaliselt ka müüdud 75% plaanitud  Beeline kevadisest müügimahust.
Loe lisaks

HEAD TEGUSAT AASTAT

Talv on saabunud ning rahu on maa peal. Sügisesed pered on üsna suured ning veel detsembri lõpus võis gruppides näha viimast lendu tegevat mesilast. Soe detsember viis dilemmani kas viia pered talvituma siseruumidesse või mitte. Otsustasime vähemalt osaliselt jätta pered loodusesse. Näib, et tihane kiitis otsuse heaks !
Loe lisaks

2015.a. MÜÜK

2015.a. suviste mesilasperede müük on lõppenud.
Hetkel on müük lõpetatud, käesoleval nädalal saavad mesilaspered lisasööda peale.  Ootame uusi huvilisi alates 2016.a. märtsikuust tellimusi esitama. 2016.a. kevadised hinnad paneme üles sügis-talveperioodil.
Loe lisaks

MESILASPEREDE TARNEAJAD

Mesilasperede tarned Tallinnasse

Hetkel on kokku lepitud, et toimuvad mesilasperede regulaarsed tarned Tallinnasse järgmistel päevadel:

24 - Juuli, 7 - August, 21 - August

Kel soovi, sättige tellimused vastavalt ja saate pered ilma kuludeta Tallinnas kätte 

Loe lisaks

Mesilasemade paarumine

Seisuga 16 juuni 2015.a.
 Juuni alguses koorunud mesilasemad on üsna hästi vastu võetud, eriti uutes peredes. Vaid 10% juhtudest ei võetud ema vastu. Nüüd tuleb oodata kuni mesilasemad munema hakkavad ja piisava koguse haudme olemasolul on suvised pered müügivalmis. Olenevalt ilmastikust võib suviste perede müük alata juulikuu algusest
Loe lisaks

Mesilasperede müük aastal 2015

Kevadised ja suvised pered

Seisuga 02.06.2015 on Beeline OÜ kevadiste perede müük lõppenud.

Peale broneeringute on vaba veel 20 suvist Buckfast tõugu mesilaspere. Emaliini päritolu kohta saab lugeda lehelt MESILASEMAD

Loe lisaks

Mesila hetkeseis

Maikuus on perede areng olnud jõuline, sisuliselt on pered paisunud kolmekordseks ning ootavad noorte mesilasemade saabumist

Loe lisaks

Mesilasperede müük 2015

Müügile tulevad suvised mesilaspered
Seisuga 02.06.2015 on planeeritud müügimahust saadaval veel 20 suvist mesilaspere
Loe lisaks

Mesilasemade hetkeseis

Esimesed mesilasemad peaksid arvestuse järgi kooruma  8 juuni.  Uute emade vageldamine toimub iga 5 päeva tagant.

Loe lisaks